windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nokia przeprasza za "zamieszanie" z PureView

Pisałem wczoraj o tym jak niesamowicie ciekawie wyglądają możliwości aparatu z technologią PureView w nowej Lumii 920. Na tyle niesamowicie, że aż za dobrze by były prawdziwe. I jak sie okazuje po części jest to prawda. By pokazać możliwości PureView Nokia wypuścila do sieci poniższy filmik:

I chociaż nie zaznaczono wprost (a może się mylę), że został on uchwycony Lumią 920 – powiązania wydawało się bardziej niż oczywiste. Okazuje się jednak, że Nokia wykonała jedynie „symulację” potencjalnych możliwości technologii PureView, ale bez użycia aparatu z 920. The Verge i GSMArena szybko zauważyły w powyższym filmiku, na jednej z klatek, odbicie ekipy filmowej w vanie, która tak na prawdę filmowała dziewczynę jadącą na rowerze. Zonk.

Czy fenomenalnie więc działająca stabilizacja obrazu w PureView to totalna ściema? Na szczęście nie, bo pomimo wpadki Nokia zdążyła się (chyba) nieco zrehabilitować wideo, które ukazuje rzeczywiste możliwości aparatu i OIS (optyczna stabilizacja obrazu) w Nokii 920. I trzeba przyznać efekty są również bardzo dobre. Czy jednak byłby tak dobre gdyby Lumii 920 użyto do nakręcenia pierwszego z filmów? Zresztą sprawdźcie poniżej jak prezentuje się OIS bez użycia vana i profesjonalnej ekipy filmującej.

Szczerze mówiąc nie wiem po co Nokia zdecydowała się na tak głupie zagranie, „kłamstwo ma w końcu krótkie nogi” a w branży takiej jak ta wszystko prędzej czy później wyjdzie na jaw – czy Nokia jeszcze się tego nie nauczyła? Mimo iż PureView rzeczywiście wydaje się być technologią bardzo dobrą, może nawet w pewien sposób przełomową, niesmak po tym zagraniu jednak pozostaje, bez względu na ilość przeprosin jakie Nokia opublikuje.

Źródła: MyNokiaBlog, TheVerge, wppoweruser.com