windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple macOS

Oto nowy macOS! Na takie zmiany czekamy?

Konferencja Apple, która odbyła się w tym tygodniu to nie tylko nowe oprogramowanie dla urządzeń mobilnych i zegarków. Koncern z Cupertino bowiem pokazał także nową wersję systemu dla komputerów. Mowa oczywiście o macOS 15 Monterey. Co powinniśmy wiedzieć o nowej odsłonie systemu i jakie udogodnienia nam ona przyniesie? Sprawdźmy!

macOS 15 Monterey to ewolucja – nie rewolucja

Tym razem system od Apple nie doczekał się poważnych zmian wizualnych (jak w przypadku Big Sur). Koncern z Cupertino zdecydował się natomiast na liczne poprawki, mające uczynić korzystanie z oprogramowania wygodniejszym. Doczekaliśmy się więc m.in. nowej wersji przeglądarki Safari, czy chociażby udoskonalenia funkcji FaceTime oraz iMessage znane nam także z iOS. Ponadto na pokład komputerów od Apple trafią funkcje Focus czy AirPlay to Mac. Ciekawie zapowiada się nowość w postaci Universal Control. Pozwoli ona na płynne i błyskawiczne przemieszczanie się myszy Magic Mouse między Makiem i iPadem. To wygodne rozwiązanie, jeśli zdarza się nam pracować jednocześnie z obydwoma tymi urządzeniami. Oczywiście do macOS trafi także wiele pomniejszych usprawnień.

Oficjalne wdrożenie macOS 15 Monterey już tej jesieni. Do tego czasu testerzy Apple będą wyłapywali błędy w nowej odsłonie oprogramowania po to, by po wdrożeniu – najpewniej we wrześniu – służyło nam w jak największym stopniu bezproblemowo. Trzymamy kciuki!

Źródło: Apple