windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Oto nowości w Microsoft Teams! Przydatne?

Microsoft Teams to w dobie pandemii nie tylko jedno z najpopularniejszych narzędzi przydatnych przy pracy zdalnej, ale także i uniwersalna platforma pomagająca nam w utrzymaniu kontaktu z bliskimi i znajomymi. Koncern z Redmond doskonale zdaje sobie z tego sprawę i lansuje nam w przypadku swojego hitu dość regularnie atrakcyjne nowości. Nie inaczej jest i tym razem. Na jakie zmiany w „Teamsach” powinniśmy więc być przygotowani?

Nowości w Microsoft Teams robią wrażenie!

Pierwsza z nowych funkcji serwowanych nam przez koncern z Redmond to widok dynamiczny. Jego zadaniem jest zapewnienie nam optymalnego wrażenia w trakcie wideo-konferencji na skutek automatycznego rozmieszczenia elementów spotkania. Takie rozwiązanie ma pomóc nam skupić się na aktualnie mówiącej osobie bądź na właśnie uruchamianej przez kogoś prezentacji, materiale wideo itp.

Druga nowość to tryb prezentera. Po jego uruchomieniu głównym punktem spotkania staje się mówca oraz aktualnie włączona przez niego prezentacja multimedialna. Ów tryb umożliwia prezenterom dostosowywanie sposobu, w jaki ich kanał wideo i treści są wyświetlane publiczności. Pomagają w tym zaawansowane, skrojone w bardzo profesjonalny sposób układy ekranu.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że zwiększona została maksymalna ilość osób mogących brać udział w webinarium. Od teraz możliwe będzie zgromadzenie przed ekranami aż 1000 uczestników. Usprawnień (i to odczuwalnych!) doczekały się także interfejsy udostępniania treści oraz rejestracji użytkowników na dane spotkanie. Dzięki takiemu zabiegowi, twórcy spotkania będą mogli lepiej zarządzać wspomnianymi jego aspektami.

Cieszę się, że Microsoft stawia na intensywny rozwój usługi Teams. Nie da się ukryć, że jest to potężne i przydatne narzędzie, którego pozycja i znaczenie mocno urosły na skutek sytuacji, z którą zmagamy się od półtora roku. Oby tak dalej!

Źródło: Microsoft