windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Windows Phone 7 już złamany. Jak odblokować WP7.

Pierwszy krok do złamania systemu WP7 został już postawiony. Minęło zaledwie kilka tygodni a już developerzy próbują zrootować i złamać system. Pierwszy krok postawił Australijczyk Chris Walsh. Udowodnił on, że da się uruchomić natywny kod w WP7. Udało się stworzyć program, który uzyskuje dostęp do roota i systemu plików.
Poczekajmy jeszcze chwilę a być może niedługo będziemy mogli używać zrootowanego systemu, być może również przyspieszy to prace nad portem Windows Phone 7 na HTC HD2.

wp7 jailbreak
wp7 jailbreak

Update.

Jak odblokować WP7?: UWAGA!!! Poniższy przykład NIE działa z telefonami z NoDo

Narzędzie za pomocą którego możemy odblokować nasz telefon z WP7 to ChevronWP7. Do pobrania z http://hotfile.com/dl/105253084/721e695/chevron.and.cert.zip.html

Kolejno w krokach opiszę jak odblokować nasz telefon:

1. Pobierz plik podany wyżej. W archiwum masz 2 pliki .exe i .cer. Plik cer wyślij na maila, którego masz skonfigurowanego w telefonie z WP7. W telefonie odbierz tego maila i kliknij na załącznik (wygląda jak tarcza), potwierdź instalacje certyfikatu.

2. Na PC musisz mieć zainstalowaną aplikację ZUNE, do pobrania ze strony zune.net oraz Windows Phone 7 Developer Tools (wielka paczka do ściągnięcia ale wymagana)

3. Odpal plik do automatycznej edycji rejestru http://hotfile.com/dl/105584330/cbbeaf1/ChevronWP7.reg.rar.html

4. Uruchom Zune na PC i podłącz telefon przez USB. Poczekaj, aż się zsynchronizuje. Po synchronizacja sprawdź czy nie jesteś podłączony do Zune jako GOŚĆ (Guest Sync), jeżeli widzisz ten napis kliknij „Change relationship” następnie „Next” aż dojdziesz do końca.

5. Uruchom plik ChevronWP7.exe z archiwum które pobrałeś wcześniej, zaznacz obie opcje, ze telefon nie jest blokowany przez PIN (aby wyłączyć pin przejdz do Hub Phone ->call settings i tam odznacz opcję SIM security) i że zainstalowałeś na nim certyfikat (krok 1.).

6. Kliknij Unlock. Jeżeli wszystko poszło dobrze twój telefon jest już odblokowany.

Poniżej bardzo dobry wideo tutorial:

Proste prawda?:)

Jak zapobiec ponownemu zablokowaniu telefonu z WP7?

Jednak to nie wszystko. Za każdym razem kiedy połączysz się z Zune, na twój telefon ponownie zostanie założona blokada a Microsoft odwoła wszystkie zainstalowane aplikacje nie pochodzące z Marketplace. Aby temu zapobiec musimy wykonać kilka prostych trików.

1. Ściągnij i rozpakuj tą paczkę – http://hotfile.com/dl/105582636/109af04/wp7_.zip.html

2. Instaluj pliki za pomocą Tom XAP Installer (Pierwszy TouchXplorer, drugi HTC Connection Setup, na końcu unlockit.xap).

3. Jeżeli XBMOD.Files.Deployer nie uruchomił się automatycznie na telefonie odpal go z listy aplikacji.

4. Na telefonie odpal program TouchXplorer, przejdz do katalogu My DocumentsMy Ringtones i skopiuj plik CustClear.provxml do katalogu Windows

5. Uruchom teraz HTC Connection Setup o kliknij na OK.

Jeżeli wykonałeś wszystko poprawnie urządzenie nie powinno się zablokować ponownie przy synchronizacji z Zune.