windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Social Media

Potężna zmiana na Instagramie! Cios w influencerów?

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Co ważne, jest chętnie wykorzystywany zarówno przez szeregowych użytkowników, jak i przez wielkie koncerny oraz influencerów. W tych dwóch ostatnich przypadkach bardzo ważne są polubienia postów, dzięki którym można stymulować zainteresowanie nimi. Serwis wprowadza jednak właśnie dość poważne zmiany, które w nieco bardziej odległej przyszłości mogą wpłynąć na zarabianie na Instagramie. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Instagram daje możliwość ukrycia licznika polubień!

Instagram wprowadza właśnie możliwość ukrycia licznika polubień pod zdjęciami. Oczywiście same fotografie nadal będziemy mogli „lajkować”. To dość kontrowersyjna nowość z tego względu, że gigant już jakiś czas temu zapowiadał, że może wyłączyć licznik polubień postów u wszystkich użytkowników na stałe. Dziś daje nam wybór, jednak nie wiadomo jeszcze czy nie jest to pewna forma testów przed permanentnymi zmianami. Te natomiast mogłyby uderzyć we wszystkich użytkowników Instagrama (najbardziej w tych zarabiających w serwisie, bazujących na sile sugestii). Osobiście nie korzystam z tego medium społecznościowego, ale jestem ciekaw jak osoby spędzające w nim codziennie długie godziny zareagują na takie zmiany. Zapewne od tej reakcji będą zależały dalsze kroki developerów serwisu i to, czy licznik polubień pożegnamy na stałe.

Jak potoczą się dalsze kroki Instagrama w tej sprawie? Dziś tego nie wiemy. Eksperyment może potrwać kilka lub kilkanaście tygodni zanim zostaną podjęte jakieś dalsze, wiążące kroki. Mam nadzieję, że działania podjęte przez osoby zarządzające serwisem będą na tyle rozsądne, że nie ugodzą w interesy żadnej ze stron. Oczywiście będę dla Was trzymał rękę na pulsie!

Źródło: Instagram