windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix Plotki/przecieki

Fenomenalna nowość na Netflix? Serwis może nas zaskoczyć!

Netflix to obecnie najpopularniejszy serwis streamingowy oferujący nam dostęp do setek filmów i seriali. Jak się jednak okazuje, gigant chce rozszerzyć swoją działalność i pozyskać nowych odbiorców dzięki nietypowemu zabiegowi. Aby osiągnąć ten cel, zamierza wziąć na celownik graczy i zaproponować im rozwiązania mające zachęcić do zakupu subskrypcji Netflixa. Póki co jednak – nawet sam serwis nie wie, jakie miałyby być to korzyści!

Netflix z ofertą dla graczy? To możliwe!

Być może gigant branży VOD będzie chciał porozumieć się z twórcami gier i zaoferować nam własną platformę, na której moglibyśmy kupować i przechowywać popularne produkcje. Uważam jednak, że to mało prawdopodobne rozwiązanie ze względu na subskrypcyjny charakter serwisu. O wiele bardziej prawdopodobnym wydaje się być możliwość skorzystania z gier w ramach abonamentu (jak w przypadku np. Xbox Game Pass), bądź z dodatkowych korzyści na rzecz graczy – jak w przypadku np. Amazon Prime Gaming. Wiadomo natomiast jedno – usługa dla graczy od Netflixa nie będzie nas spamowała reklamami. Nie po to bowiem opłacamy co miesiąc abonament, by jeszcze ktoś próbował zarobić na naszej obecności w serwisie. Netflix natomiast w tej chwili nie chce komentować doniesień, ale nie wyklucza, że do serwisu wkrótce trafią atrakcyjne dla nas nowości.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. Gry komputerowe z roku na rok zyskują na popularności i być może Netflix będzie chciał wykorzystać ten fakt, by zainteresować platformą nowych użytkowników. Będę dla Was monitorował sytuację i poinformuję, gdy tylko pojawią się jakieś wieści w tej kwestii.

Źródło: Android Central