windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS

Mapy Google coraz lepsze? Ważna nowość w drodze!

Mapy Google to jedna z flagowych usług koncernu z Mountain View. Nic więc dziwnego w tym, że programiści powiązani z twórcami Androida dwoją się i troją by zaoferować nam naprawdę wysoką jakość i coraz ciekawsze, nowe funkcje wspomnianej aplikacji. Dziś trafiły do nas kolejne wieści związane z pomysłami, które Google zamierza wdrożyć w Mapach. Zapowiadają się one naprawdę ciekawie!

Bezpieczna trasa z Mapami Google!

Każdy z nas chce podróżować sprawnie i bezpiecznie. Mapy Google do tej pory starały się wyznaczać dla nas najszybsze i najbardziej komfortowe trasy. Koncern z Mountain View w najbliższym czasie poprawi jednak jeszcze algorytm odpowiadający za tą czynność w takim kierunku, by trasy proponowane przez Mapy były dla nas jak najbardziej bezpieczne. Pod uwagę przy ich wyznaczaniu będą więc brane także czynniki takie, jak możliwość omijania bardziej zatłoczonych ulic i unikania stania w korkach, a także niekorzystne warunki atmosferyczne w danym regionie. Brzmi rozsądnie. Jeśli więc komuś nie będzie się śpieszyło w drodze do celu, będzie mógł wybrać dla siebie korzystną, bezpieczniejszą trasę.

Takie zmiany i udoskonalenia w Mapach Google są potrzebne. Po naszych drogach mimo wszystko jeździ coraz więcej samochodów, a i wiosna w tym roku nie rozpieszcza nas uroczą pogodą. Mam nadzieję, że koncern z Mountain View nie spocznie na laurach i że wkrótce poznamy kolejne nowości w aplikacji.

Źródło: Google