windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Konkurencja „może się zwijać”? Nadchodzi Samsung Galaxy Z Roll!

Samsung bardzo intensywnie walczy o to, żeby w tym roku zachować status lidera rynku smartfonów pracujących w oparciu o system Android. Zacięta rywalizacja będzie się w najbliższym czasie toczyła w segmencie urządzeń wyposażonych w elastyczne ekrany. Dlatego właśnie koncern z Korei dwoi się i troi by skupić uwagę fanów „Robota” na swoich produktach. Jak się okazuje, już niedługo może nas zaskoczyć naprawdę niezwykłym urządzeniem, jakiego jeszcze na rynku nie było.

Samsung Galaxy Z Roll już na horyzoncie?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Samsung zamierza wprowadzić na rynek smartfona ze zwijanym ekranem. Gigant więc może dokonać tego, czego nie udało się dokonać koncernowi LG, aktualnie wycofującemu się z rynku smartfonów. Póki co nie mamy żadnych informacji odnośnie wyglądu czy specyfikacji wspomnianego urządzenia od koncernu z Korei. Możemy jednak założyć, że tego typu sprzęt wyposażony zostanie w absolutnie topowe podzespoły. Wiemy natomiast prawie na pewno, że zwijany smartfon Samsunga będzie nosił nazwę Galaxy Z Roll. Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej otrzymał wniosek o uznanie owej nazwy jako znaku towarowego. Oznacza to, że w kwestii prac nad wspomnianym urządzeniem coś jest poważnie na rzeczy.

Oczywiście nie powinniśmy liczyć na to, że wspomniany, zwijany smartfon Samsunga zadebiutuje jeszcze w tym roku. Powinniśmy więc w owej kwestii nastawiać się na rok 2022. Mam nadzieję, że nadchodzące miesiące przyniosą nam nieco więcej informacji odnośnie tej niezwykle ciekawie zapowiadającej się nowości.

Źródło & grafiki: LetsGoDigital