windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Google Samsung

Petarda! Samsung będzie rozwijał Wear OS razem z Google!

Wczoraj doczekaliśmy się wstępnej prezentacji Androida 12, który już jesienią zacznie trafiać na pokład pierwszych smartfonów. Nie można jednak pominąć tego, że koncern z Mountain View przekazał nam jeszcze jedną, bardzo ważną informację, która tym razem dotyczy oprogramowania dedykowanego inteligentnym zegarkom, czyli Wear OS.

Samsung i Google razem będą rozwijać Wear OS!

Samsung już jakiś czas temu zapowiedział, że kolejny flagowy zegarek z Korei – Samsung Galaxy Watch 4 – będzie pracował nie w oparciu o Tizena, lecz pod kontrolą Wear OS od Google. Wiele osób z tego powodu nie może się doczekać premiery tego urządzenia, by sprawdzić czy będzie on lepszy i bardziej praktyczny od poprzedników. Google natomiast docenia ruch ze strony koncernu z Korei i zaprasza go do współpracy nad dalszym rozwojem oprogramowania dedykowanego inteligentnym zegarkom. To świetna wiadomość! Samsung będzie miał szanse na to, by wywrzeć poważny wpływ na dalszy rozwój oprogramowania i na to, by przeforsować w jego przypadku zmiany i nowości pod kątem funkcjonalności własnych produktów.

Już wkrótce system dla zegarków od Google ma zmienić nazwę na Wear i – według najnowszych doniesień – połączy funkcjonalności zarówno Wear OS, jak i Tizena. Nie mogę się doczekać oficjalnej prezentacji odświeżonego oprogramowania wraz z jego nowymi funkcjami. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać wieści.

Źródło: Google