windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Android 12 oficjalnie! Zmiany na lepsze?

Doczekaliśmy się! Google podczas swojej konferencji deweloperskiej zaprezentowało oficjalnie nową wersję swojego oprogramowania dla smartfonów i tabletów – Android 12. Przynosi ona spore zmiany pod względem wizualnym (które jednak odczują wyłącznie użytkownicy urządzeń opartych na tzw. „czystym” Androidzie. Nie zabrakło także nowości od strony funkcjonalnej. Co wiemy na ten moment?

Android 12 to spore zmiany!

Przede wszystkim Google postawi na odświeżone wzornictwo swojego systemu. Android 12 to bardziej obłe elementy interfejsu, wyraźnie inspirowane iOS. Koncern z Mountain View podczas prezentacji zaznaczył, że w przypadku smartfonów z rodziny Pixel, nowa wersja oprogramowania zapewni zachwycające możliwości w zakresie personalizacji wyglądu systemu. Oczywiście możemy spodziewać się także ulepszeń mających lepiej zadbać o naszą prywatność. Google postawiło też na optymalizację pracy systemu. Kluczowe są takie udoskonalenia, jak skrócenie czasu pracy procesora potrzebnego do wykonania podstawowych usług systemowych nawet o 22% i zmniejszeniu wykorzystania wydajniejszych rdzeni nawet 15%. Oznacza to szybszą pracę oprogramowania i poprawienie czasu pracy naszych smartfonów między ładowaniami. Warto wspomnieć także o tym, że właściciele smartfonów z serii Pixel 3 i nowszych mogą już pobrać pierwszą, testową wersję Androida 12 – oczywiście na własną odpowiedzialność.

Mam nadzieję, że jesienią dystrybucja systemu Android 12 będzie przebiegała sprawnie przynajmniej w przypadku kluczowych producentów smartfonów. To ciągle bardzo trudny temat ze względu na to, że niektórzy z nich nadal nie udostępnili bieżącej wersji oprogramowania w przypadku części swoich produktów. Oby sytuacja w tej kwestii dalej ulegała poprawie.

Źródło: Google