windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 21H1 już jest! Co nowego?

Doczekaliśmy się! Microsoft dziś rozpoczął dystrybucję pierwszej w tym roku, „dużej” aktualizacji systemu Windows 10. Celowo użyłem cudzysłowu, gdyż tak naprawdę mamy do czynienia z kolejnym pakietem poprawek oprogramowania, które to przez wielu użytkowników „okienek” nawet nie będą odczuwalne. O wiele większe zmiany koncern z Redmond zaserwuje nam jesienią. Jakich zmian natomiast powinniśmy się spodziewać w tej chwili?

Windows 10 21H1 już na pierwszych komputerach!

W zasadzie poważne nowości są dwie. Microsoft wspomina o nich na stronie poświęconej aktualizacji. Pierwsza to ulepszenia w funkcji Windows Defender Application Guard. Koncern z Redmond opisuje je w następujący sposób:

W funkcji Windows Defender Application Guard wprowadziliśmy ulepszenia, dzięki którym Twoje dokumenty otwierają się szybciej, jednocześnie sprawdzając występowanie ewentualnych problemów z zabezpieczeniami. Funkcja Windows Defender Application Guard uniemożliwia niezaufanym plikom Word, PowerPoint i Excel uzyskiwanie dostępy do zaufanych zasobów Twojej firmy.

Druga z nowości związana jest z logowaniem do systemu Windows 10. Będziemy bowiem mogli korzystać z funkcji Windows Hello nie tylko bazując na kamerze wbudowanej w nasz komputer. Zabezpieczenie będzie mogło teraz korzystać także z zewnętrznych kamer:

W przypadku użytkowników, którzy używają kamery zewnętrznej zgodnej z funkcją Windows Hello na komputerze, który ma już wbudowaną kamerę, system Windows automatycznie używa tej kamery zewnętrznej jako urządzenie domyślne dla funkcji Windows Hello.

Jak widać są to drobne, ale dość istotne nowości. Jak już wspomniałem, o wiele bardziej rozbudowanym pakietem poprawek będzie jesienna aktualizacja Windows 10 21H2, nad którą prace właśnie nabierają rozpędu. Dajcie konieczne znać, czy już zainstalowaliście udostępniony dziś pakiet nowości. Ja właśnie zabieram się za instalację!

Źródło: Microsoft