windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Plotki/przecieki Samsung Smartwatche

Samsung Galaxy Watch 4 będzie hitem z Korei? Nadchodzi wielka zmiana!

Samsung chce za wszelką cenę podtrzymać status lidera rynku urządzeń mobilnych. Podstawa jednak to budowa spójnego ekosystemu, dzięki któremu dobrze zsynchronizujemy wszystkie nasze sprzęty tego typu – komputery, smartfony, tablety czy elektronikę noszoną. Kolejnym krokiem w stronę tworzenia takiego ekosystemu ma być premiera zegarka Samsung Galaxy Watch 4, który będzie przełomowym urządzeniem tego typu w ofercie koncernu z Korei.

Samsung Galaxy Watch 4 z Wear OS coraz bliżej?

Samsung Galaxy Watch 4 w przeciwieństwie do swoich poprzedników nie będzie pracował pod kontrolą Tizena, tylko w oparciu o Wear OS. To dobra informacja dla wszystkich fanów urządzeń ubieralnych od koncernu z Korei. Do tej pory borykali się oni bowiem z wieloma utrudnieniami, z których chyba najbardziej odczuwalnym był brak możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych za pośrednictwem zegarka. Już wkrótce te problemy odejdą w niepamięć. Jak bowiem wiadomo, zegarki pracujące w oparciu o Wear OS oferują nam wsparcie dla Google Pay. Warto w tym momencie wspomnieć, że Samsung zaoferuje nam w przypadku swojego nowego smartwatcha nakładkę One UI, więc interfejs zegarka będzie spójny z pozostałymi urządzeniami Galaxy. Wielką niewiadomą pozostaje czas pracy nowego zegarka między ładowaniami. Mam nadzieję, że Samsung nie zawiedzie nas w tej kwestii.

Teoretycznie premiera nowości od Samsunga może mieć miejsce już w wakacje, wraz z prezentacją takich urządzeń, jak kolejne, składane smartfony Galaxy, czy z Galaxy S21 FE. Mam nadzieję, że nadchodzące tygodnie przyniosą nam dalsze, bardziej konkretne wieści związane z zegarkiem Samsunga. Oczywiście gdy tylko się pojawią, znajdziecie je na Windowsowo.

Źródło: SamMobile