windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Telefon Google z nową funkcją! Tego nam brakowało?

Telefon Google to podstawowa aplikacja do wykonywania połączeń w przypadku wielu smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Dlatego tak bardzo cieszy każda przydatna nowość w jej przypadku. Tym razem koncern z Mountain View postawił na funkcję, która może nam się przydać w wielu sytuacjach. Do informacji odnośnie nadchodzącego wdrożenia dotarł serwis XDA-Developers!

Aplikacja Telefon Google odczyta Ci kto dzwoni!

Omawiana w tekście funkcja była już testowana przez Google od dłuższego czasu. Po raz pierwszy wykryto ją w aplikacji Telefon Google już w ubiegłym roku, jednak najwyraźniej koncern z Mountain View chciał dość gruntownie ją przetestować zanim trafi na pokład naszych smartfonów. Już wkrótce Telefon Google odczyta nam (oczywiście po wybraniu przez nas odpowiedniej opcji) kto do nas dzwoni. To bardzo przydatna w niektórych sytuacjach nowość. Zadowoleni będą na przykład kierowcy bądź osoby często prowadzące rozmowy przez zestaw słuchawkowy. Google z pewnością nie wdroży nowej funkcji dla wszystkich użytkowników aplikacji Telefon od razu, lecz będzie ją wprowadzało falami dla poszczególnych grup osób korzystających z tej aplikacji.

Mam nadzieję, że Google nie będzie nam kazało długo czekać i że już wkrótce wszyscy skorzystamy z tej cennej nowości w aplikacji Telefon. Mam zamiar ją przetestować, gdy tylko będzie już dostępna. A Wy?

Źródło: XDA Developers