windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung

Problemy Samsunga z serią Galaxy A! Nie będzie podboju rynku?

Smartfony Samsung Galaxy A to z roku na rok coraz lepsze, coraz bardziej kompletne urządzenia. Zaryzykuję stwierdzenie, że tegoroczne modele, takie jak Galaxy A52, Galaxy A52 5G czy Galaxy A72 miały spore szanse na to, by zostawić daleko w tyle pod wieloma względami konkurencję z Chin. Plan ten może być jednak nie do wykonania. Koncern z Korei bowiem stał się właśnie pierwszą ofiarą niedoboru procesorów do smartfonów.

Samsung nie wyrabia z produkcją serii Galaxy A?

Wspomniane przeze mnie we wstępie urządzenia pracują pod kontrolą procesorów Qualcomm Snapdragon, co już docenili fani Samsunga na całym świecie. Jak się jednak okazuje, opóźniają się dostawy układów dla topowych urządzeń Galaxy A i przez to koncern z Korei nie może spełnić zapotrzebowania rynku na te telefony. Marzenia o podboju segmentu średniopółowych smartfonów mogą więc wkrótce legnąć w gruzach. Obawiam się, że w przypadku, w którym dostawy naprawdę solidnie się opóźnią, Samsung może wydać edycje wspomnianych urządzeń oparte na Exynosach (których produkcja nie jest w tej chwili zagrożona). Wspomniana sytuacja budzi także niepokój u pozostałych kontrahentów Samsunga, którzy obawiają się opóźnień w płatnościach z tytułu dostarczania pozostałych komponentów niezbędnych w procesie produkcji topowych modeli Galaxy A (w końcu produkcja stoi).

Mam nadzieję, że nie spełnią się czarne scenariusze i że sytuacja u Samsunga już wkrótce zacznie wracać do normy. Niestety wszyscy – nawet wielkie koncerny – odczuwają skutki pandemii. Moce przerobowe w chińskich fabrykach nie są tak silne, jak wcześniej i stąd w wielu przypadkach pojawiają się spore opóźnienia. Oby było ich jak najmniej.

Źródło: Gizmochina