windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki GPS

Ważna funkcja w Mapach Google! Polska pionierem!

Mapy Google to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja w swojej kategorii uwielbiana przez użytkowników na całym świecie. Koncern z Mountain View wzbogaca ją nieustannie o przydatne nowości, których zadaniem jest uczynienie nawigacji jeszcze wygodniejszą. Nie inaczej jest i tym razem. Co ciekawe, jednym z krajów, w których nowość debiutuje w pierwszej kolejności jest Polska!

Punkty szczepień w Polsce od teraz w Mapach Google!

Zarówno w przeglądarce Google, jak i w aplikacji Google Mapy łatwiej wyszukamy punkty, w których wykonywane są szczepienia przeciwko COVID-19. Jeśli będziecie chcieli znaleźć placówkę najbliżej siebie, to wystarczy wpisać w jednej bądź drugiej aplikacji frazę „punkt szczepień COVID”, a od ręki zostaną nam przedstawione najbliższe miejsca, które posiadają takowy status. W tym momencie warto zaznaczyć, że Polska jest jednym z państw, w których to rozwiązanie jest wdrażane priorytetowo i w pierwszej kolejności.

Teraz, gdy zwiększane są wysiłki w zakresie szczepień, szukamy nowych pomysłów na wspieranie Was w nawigowaniu tego procesu. Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym możecie sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Poza naszym krajem, nowość została w tej chwili wdrożona w zaledwie kilku innych krajach – Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach czy Francji.

Cieszy fakt, że koncern z Mountain View chce dołożyć swoją cegiełkę w walce z pandemią, z którą zmagamy się od niemal półtora roku. Mam nadzieję, że właśnie takie drobne, lecz pomocne gesty pozwolą nam na szybszy powrót do względnej normalności.

Źródło: Google