windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Nowe Wi-Fi 6 to bestia! Najszybszy sposób na Internet stacjonarny?

Moduł Wi-Fi to dziś praktycznie obowiązkowe wyposażenie każdego smartfona. Minęły bezpowrotnie czasy, w których producenci telefonów stawiali wyłącznie na Internet mobilny. W dobie wdrażania łączności 5G jednak, konstruktorzy chcą by także nasze połączenie z routerem charakteryzowała wysoka wydajność pracy. Dlatego właśnie opracowane zostało Wi-Fi 6, które zaczyna gościć na pokładzie nowoczesnych smartfonów!

Wi-Fi przyśpiesza na naszych urządzeniach!

Nasze urządzenia mobilne przetwarzają coraz większe ilości danych. Spowodowane jest to między innymi coraz „cięższymi” grami i aplikacjami instalowanymi na ich pokładzie, a także koniecznością przetwarzania zdjęć oraz materiałów wideo w coraz wyższej rozdzielczości. Właśnie w takich sytuacjach doskonale sprawdzi się Wi-Fi 6. Testy przeprowadzone przez SpeedTest wykazały, że nowe rozwiązanie jest nawet 15 razy bardziej wydajne, od ciągle najpopularniejszego, wykorzystywanego przez większość z nas Wi-Fi 2,4 Ghz. Co prawda „tradycyjne”, starsze rozwiązanie zapewnia nam lepszy zasięg i pokrycie w domach, jednak w dobie coraz mocniejszych routerów i coraz chętniej stosowanych urządzeń do rozszerzania zasięgu Wi-Fi nie jest to już tak kluczowa kwestia. Teraz o wiele ważniejsza jest wydajność pracy naszego domowego Internetu.

Mam nadzieję, że w przeciągu nadchodzących kilkunastu miesięcy, Wi-Fi 6 będzie trafiało na pokład coraz większej ilości smartfonów i komputerów – nie tylko tych flagowych. Wolne połączenie internetowe jest irytujące dla każdego z nas. Liczę na to, że już wkrótce nie będziemy musieli sobie zawracać głowy tym problemem.

Źródło: SpeedTest.pl