windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Gry

Steam zmierza na konsole! Premiera jeszcze w tym roku?

Steam to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza platforma, w której możemy kupować i przechowywać nasze gry. Korzystają z niej użytkownicy pecetów i laptopów, jednak wkrótce grono odbiorców zostanie w znaczący sposób poszerzone. Platforma ma bowiem jeszcze w tym roku zadebiutować na konsolach a ogłosił to sam Gabe Newell!

Steam dla konsol zbliża się wielkimi krokami!

Co ciekawe, CEO Valve wypowiedział się na temat wkroczenia Steam na konsole w charakterystycznym dla siebie, kontrowersyjnym tonie. Cała sytuacja miała miejsce podczas spotkania ze studentami na jednej z nowozelandzkich uczelni. Deklaracja Newella padła w odpowiedzi na pytanie jednego ze słuchaczy. Steam nie będzie platformą wyłącznie na użytek właścicieli komputerów. Gabe Newell zapowiedział bowiem, że jeszcze w tym roku możemy się spodziewać przełomu w tej kwestii:

Przekonacie się do końca bieżącego roku. To nie będzie coś, czego się spodziewacie!

Taka deklaracja rozbudziła wyobraźnię graczy. W sieci pojawiły się pierwsze domysły – czy chodzi o cross-play Steam z platformami Xbox i PlayStation? A może Xbox Game Pass zadebiutuje na platformie Valve? Jedyne co w tej chwili wiemy, to że musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Steam to moja podstawowa platforma gamingowa. Cieszy mnie fakt, że twórcy nieustannie starają się, by była jak najbardziej atrakcyjna dla graczy. Mam nadzieję, że Valve faktycznie zaskoczy nas w taki sposób, że szczęki opadną nam na podłogi.

Źródło: Reddit