windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Xiaomi

Xiaomi może odetchnąć? Nie będzie bana dla koncernu z Chin!

Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Xiaomi może mieć problemy z rządem Stanów Zjednoczonych na miarę tych, z którymi od dwóch lat boryka się Huawei. Największy obecnie konkurent Samsunga dostał się bowiem w USA na czarną listę na skutek oskarżeń o rzekomą współpracę z chińskim wojskiem. Jak się jednak okazuje, Amerykanie nie będą mieli jednak możliwości, by świętować kolejne zwycięstwo w starciu z Chinami.

Stany Zjednoczone przegrywają z Xiaomi!

Xiaomi właśnie straciło w aktach administracji Stanów Zjednoczonych status „CCMC” (Communist Chinese Military Company). Gigant z Państwa Środka od samego początku nie zgadzał się z amerykańską narracją, zgodnie z którą traktowany był jako firma działająca pod dyktando chińskiego wojska. Przygotowano więc pozew mający na celu ochronę interesów koncernu. Starania Xiaomi przyniosły bardzo pozytywne rezultaty. W pierwszej kolejności koncern uzyskał w sądzie zawieszenie decyzji o umieszczeniu na czarnej liście niewygodnych dla USA podmiotów z Chin, a następnie dzięki nieustępliwości Xiaomi zmusiło Departament Obrony USA do wykreślenia ze swojej czarnej listy twórców niezwykle popularnych linii smartfonów Mi i Redmi. Teraz obie strony zaczną negocjacje mające na celu polubowne zakończenie sporu.

Nie jestem fanem rozwiązań od Xiaomi, ale cieszy mnie taki obrót spraw. Samsung jako lider rynku smartfonów z Androidem na pokładzie musi mieć silną konkurencję choćby z tego względu, by nie spoczywać na laurach w sposób niekorzystny dla fanów. Presja ze strony innych koncernów zawsze jest korzystna dla nas – użytkowników.

Źródło: Reuters