windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Social Media

Koniec z bezmyślnym udostępnianiem postów? Rewolucja na Facebooku!

Czy zdarzało się Wam udostępniać na Facebooku czyjeś statusy bądź odnośniki do stron internetowych? Pewnie niejednokrotnie. Wkrótce czekają nas spore zmiany w tej kwestii. Facebook w ramach walki z fake newsami ma zamiar skłonić nas do tego, byśmy sami zapoznawali się z informacjami, które umieszczamy w serwisie przed ich udostępnieniem.

Facebook walczy z fake newsami!

Oczywiście przedstawiciele społecznościowego giganta nie są w stanie w żaden sposób zmusić nas do czytania treści przed udostępnianiem ich w serwisie. Na Facebooku pojawi się jednak nowy rodzaj powiadomienia. Każdorazowo, gdy będziemy chcieli wrzucić na tablicę czyjegoś posta, bądź odnośnik do strony internetowej, pojawi się nam przed oczyma komunikat zachęcający nas do przeczytania danych treści przed ich udostępnieniem. Zdaniem Facebooka takie wyskakujące okienko ma przyczynić się do choć częściowego zmniejszenia obrotu fake newsami w serwisie. Trudno w tej chwili prognozować, czy faktycznie tak będzie. Możemy natomiast spodziewać się jednego – dla wielu z nas na pewno będzie ono bardzo irytujące.

Obecnie trwają testy nowego rozwiązania, więc bardzo prawdopodobnym jest, że możecie od czasu do czasu natknąć się na rzeczony komunikat udostępniając coś na Facebooku. Niestety nie wiadomo natomiast, kiedy możemy się spodziewać wdrożenia funkcji na skalę globalną. Obstawiam, że to kwestia kilku tygodni. Oczywiście będę dla Was trzymał rękę na pulsie!

Źródło: Facebook