windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS

[AKTUALIZACJA] Internetowe Konto Pacjenta dostępne w formie aplikacji na iOS! Co z Androidem?

Aktualizacja u dołu wpisu!

Internetowe Konto Pacjenta to spore udogodnienie, które pozwala nam m.in. na kontrolowanie, czy Narodowy Fundusz Zdrowia potwierdza nam prawo do świadczeń w ramach ubezpieczenia, a także przeglądanie historii wizyt lekarskich oraz listy wystawionych e-recept i e-skierowań. Do tej pory zmuszeni byliśmy korzystać z niego za pośrednictwem przeglądarki internetowej. To się jednak właśnie zmienia – aplikacja mojeIKP zalicza właśnie swój debiut online!

Internetowe Konto Pacjenta już w formie aplikacji!

W pierwszej kolejności z aplikacji mojeIKP skorzystają użytkownicy iOS – apka bowiem już trafiła do App Store. To nie pierwszy raz, kiedy użytkownicy „jabłek” są w ten sposób uprzywilejowani. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało jednak, że lada dzień narzędzie trafi także do Sklepu Play, skąd pobiorą je użytkownicy systemu Android. Aplikacja mojeIKP zaoferuje nam wszystkie funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta znane z wersji przeglądarkowej w postaci wygodnej w obsłudze i wydajnej aplikacji. To doskonałe rozwiązanie, jeśli często pozostajemy w ruchu i po komputer sięgamy rzadziej, niż po smartfona.

Mam nadzieję, że sama aplikacja będzie działała bezproblemowo także na starszych urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida, oraz że będzie nieustannie udoskonalana przez programistów i wzbogacana o przydatne nowości. Będziemy dla Was trzymać rękę na pulsie w tej kwestii!

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Aktualizacja:

Aplikacja jest już dostępna także dla użytkowników systemu Android. Możecie bez problemu pobierać ją ze sklepu Google Play. Dajcie koniecznie znać czy to dla Was przydatne rozwiązanie!

Dzięki Maciej!