windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Microsoft Plotki/przecieki

Microsoft się ocknął! OneDrive z przydatną nowością!

Chromecast to nie tylko ciekawe akcesorium pozwalające nam (po podpięciu do telewizora) na strumieniowanie treści z naszego smartfona. To także coraz częściej ważna funkcja wbudowana w nowoczesne Smart TV. Wielu twórców aplikacji oferuje więc wsparcie dla tej technologii od Google. Dziwi mnie więc fakt, że do tej pory Microsoft nie oferował nam takich możliwości w przypadku OneDrive. Na szczęście jednak ulega to właśnie zmianie!

OneDrive ze wsparciem dla Chromecasta!

Do pierwszych użytkowników chmury od Microsoftu (która jest chyba najważniejszym konkurentem dla usług od Google, takich jak Dysk czy Zdjęcia) trafia właśnie wsparcie dla Chromecasta. Oznacza to, że już wkrótce będziemy mogli przeglądać jej zawartość na ekranie naszych telewizorów co ułatwi na przykład przeglądanie zdjęć z wakacji. Być może koncern z Redmond zdecyduje się na wdrożenie dodatkowych udogodnień – np. możliwości przekształcenia naszego smartfona w pilota do obsługi prezentacji wyświetlanych na zasadach „castowania”. Póki co jednak, sam Microsoft nie wystosował żadnej oficjalnej informacji związanej z wdrożeniem. Sprawę ujawnił natomiast serwis Android Police.

Mam nadzieję, że już wkrótce – jako użytkownikowi Chromecasta – dane będzie mi sprawdzić nowość od Microsoftu. Oby nie była to jednorazowa inicjatywa koncernu z Redmond. Liczę na to, że wsparcie dla produktu Google będzie rozwijane dalej z aplikacją OneDrive i wzbogacane o kolejne przydatne rozwiązania. Obym się nie mylił!

Źródło: Android Police