windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Składane Galaxy będą tańsze? Wiemy dlaczego!

Składane smartfony Samsung Galaxy to w tej chwili wiodące modele w segmencie urządzeń wyposażonych w elastyczne ekrany. Ostatnio jednak swoją konkurencyjną propozycję zaprezentowało Xiaomi i Koreańczycy będą musieli się mocno napracować, żeby ich produkty były konkurencyjne w stosunku do sprzętu z Państwa Środka pod względem ceny. Pomóc ma w tym pewien bardzo kontrowersyjny zabieg.

Składane smartfony Galaxy z gorszymi bateriami? To cena oszczędności!

Do tej pory w przypadku swoich smartfonów koncern z Korei stawiał na sprawdzone baterie Samsung SDI, które sprawowały się na ich pokładzie całkiem nieźle. Przytoczę tu przykład mojego niedawnego daily drivera jakim był Samsung Galaxy A6. Po niemal trzech latach użytkowania bateria nadal pozwalała na prawie cały dzień pracy urządzenia między ładowaniami. Jak się okazuje, w przypadku tegorocznych, składanych smartfonów Galaxy zastosowane zostaną ogniwa od firmy Amperex Technology Limited (ATL). Warto zauważyć, że mowa o chińskim producencie akumulatorów, który swego czasu dostarczał felerne baterie wykorzystywane w smartfonach Galaxy Note 7 (które jak pamiętamy, potrafiły eksplodować). To dość ryzykowny krok ze strony Samsunga. Pozwoli on jednak przyoszczędzić na produkcji owych urządzeń około 10-15 USD w skali każdego egzemplarza.

Mam nadzieję, że tym razem akumulatory produkcji ATL będą w dużo większym stopniu niezawodne, niż w przypadku felernego Galaxy Note 7. Przekonamy się o tym już wkrótce. Samsung musi pamiętać, że każde jego nieostrożne potknięcie w segmencie zostanie bezlitośnie wykorzystane przez Xiaomi.

Źródło: 9to5Google