windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Ważna zmiana na Allegro! Szersza kontrola nad naszymi zakupami?

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w naszym kraju. Ze względu na narastającą w naszym kraju konkurencję ze strony Amazona serwis musi wdrażać rozmaite udogodnienia zarówno dla kupujących i sprzedających. Ci pierwsi na pewno ucieszą się z nowości, która właśnie została zapowiedziana i która pozwoli lepiej kontrolować nasze zamówienia.

Zmiany w procesie anulowania zamówień staną się faktem!

Allegro od 1 lipca bieżącego roku przeforsuje ważne zmiany w serwisie, które pomogą nam w sytuacjach, w których dokonaliśmy przypadkowego, nieprzemyślanego lub nietrafionego zakupu. Każdy użytkownik serwisu będzie miał trzy dni na to, żeby anulować swoje zamówienie o ile jego status nie został zmieniony przez sprzedającego na:

  • „W realizacji”,
  • „Przygotowane do wysyłki”,
  • „Wysłane”.

To spore udogodnienie, jednak warto zaznaczyć, że będzie ono dostępne wyłącznie dla tych osób, które nie zaznaczyły, że chcą otrzymać fakturę za zamówienie (czyli dla tzw. „konsumenta”). Oficjalne stanowisko w sprawie wystosował sam serwis:

„Anulowanie zakupu jest wygodną formą rezygnacji z zamówienia w przypadku, gdy klient pomyli się podczas zakupu lub wypełniania formularza opcji dostawy i płatności”.

Co ciekawe, w sytuacji, w której kupujący anuluje swoje zamówienie, sprzedający otrzyma zwrot prowizji bez koniczności ubiegania się o to.

„Wówczas, jeśli będziesz mieć na saldzie odpowiednią kwotę, kupujący natychmiast dostanie od Ciebie zwrot swojej wpłaty, a Ty otrzymasz rabat transakcyjny (zwrot prowizji) za to zamówienie”.

Ważne jest też to, że Allegro będzie od lipca automatycznie anulować nieopłacone zamówienia. W przypadku aukcji, będą one anulowane w przeciągu 30 dni od momentu ich zakończenia (jeśli kupujący nie opłaci zamówienia). W przypadku ofert z opcją „Kup teraz”, zamówienia będą anulowane, jeśli płatność nie zostanie odnotowana w ciągu siedmiu dni.

A co Wy myślicie o takich zmianach?

Źródło: Allegro