windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Program Android One stracił sens? Aktualizacje to dramat!

Program Android One od Google miał być wybawieniem dla użytkowników „Robota” zmagających się z fragmentacją oprogramowania. Jego zadaniem było bowiem zapewnienie nam szybkich i sprawnych aktualizacji do najnowszej wersji systemu podobnie, jak u Apple w przypadku iOS. W pierwszych latach zapowiadało się, że koncern z Mountain View będzie mógł zaliczyć inicjatywę do swoich wielkich sukcesów. Ostatecznie jednak program zakończył się spektakularną klapą.

Android One to obecnie totalna porażka!

Jeszcze jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem smartfonów należących do programu Android One. Oferowali nam je m.in. tak uznani producenci, jak Motorola, Xiaomi, Nokia. Obecnie, w zasadzie w programie ostał się ostatni z wymienionych, który i tak ma ogromne problemy ze sprawnym wdrażaniem Androida 11 w przypadku swoich produktów. Za trzy miesiące z hakiem minie rok od kiedy aktualna wersja oprogramowania zadebiutowała oficjalnie. Niektóre smartfony Nokii jednak, mimo przynależności do programu, nadal nie doczekały się stosownej aktualizacji. Wystarczy wspomnieć o takich modelach, jak Nokia 6.2 czy 7.2, które mają dostać „nowego Androida” pod koniec 3 kwartału, kiedy to na rynek będzie już wkraczał tegoroczny Android 12. Oznacza to jedno – program Android One praktycznie całkowicie stracił sens i przestał istnieć.

Co to oznacza dla użytkowników Androida? Nasze smartfony raczej nigdy nie będą tak sprawnie aktualizowane, jak iPhone’y od Apple. Pozostaje nam więc cieszyć się z tego, że dość sprawnie z udostępnianiem nowych wersji oprogramowania radzi sobie najpopularniejszy producent w naszym kraju – Samsung. Koreańczycy zadeklarowali jakiś czas temu, że flagowce oraz mocniejsze smartfony z rodziny Galaxy A będą otrzymywały po trzy duże aktualizacje Androida. Podobne obietnice wystosowały koncerny Sony i OPPO. Czas na pozostałych rynkowych graczy?

Źródło: Nokia