windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10 Windows 10X

Liczyłeś na Windows 10X? Zapomnij!

Windows 10X był od jakiegoś czasu hucznie zapowiadany przez Microsoft jako lekki system dla urządzeń o skromnej specyfikacji mający spełnić także wymagania sektora edukacji oraz klientów biznesowych. Wielu fanów „okienek” wiązało więc z tym oprogramowaniem spore nadzieje. Jak się okazuje – nigdy się go nie doczekamy. Microsoft bowiem anulował projekt. Jaki był tego powód?

Windows 10X nigdy nie ujrzy światła dziennego!

Proces tworzenia systemu Windows 10X pochłonął ze strony Microsoftu ogromne środki. Dlatego właśnie decyzja koncernu z Redmond zadziwia. Przecież miał być to przyszłościowy, rozwojowy projekt nowoczesnego systemu operacyjnego. Najwyraźniej jednak osoby decyzyjne w Microsofcie postanowiły, że w większym stopniu trzeba stawiać na rozwój „klasycznego” Windowsa 10. Ten bowiem w bieżącym roku ma się doczekać wielu usprawnień, mających uczynić go o wiele bardziej przyjaznym użytkownikom i przede wszystkim – nowocześniejszym oprogramowaniem (pod względem wizualnym). Problem w tym, że w tym momencie koncern z Redmond pozostaje bez jakiejkolwiek, sensownej odpowiedzi na Chrome OS od Google, który to może i nie jest jakoś specjalnie popularny w Europie, jednak za Oceanem notuje ogromne wzrosty w skali rok do roku.

No cóż – na decyzję Microsoftu wpływu nie mamy. Pozostaje mieć nadzieję, że w Redmond nie będą już wkrótce żałowali tej decyzji. Oby rozwój Windowsa 10 szedł w takim kierunku, by ten spełniał oczekiwania zarówno użytkowników tych słabszych, jak i mocniejszych konfiguracji sprzętowych.

Źródło: Petri.com