windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

YouTube bardzo Cię wkurzy! Nowa funkcja w drodze!

YouTube to chyba najpopularniejszy na świecie serwis, w którym możemy oglądać materiały wideo. Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nieustannie wprowadza do niego zmiany i poprawki mające na celu usprawnienie jego działania. Nie inaczej jest i tym razem – choć w tym przypadku nowość może niektórych z nas mocno zirytować – dlaczego?

YouTube przetłumaczy tytuły filmów!

To nie żart! Google postanowiło, że tytuły filmów w serwisie będą tłumaczone na rodzimy język oglądającego je użytkownika. Za owe tłumaczenia mają odpowiadać rozwiązana znane nam z Tłumacza od koncernu z Mountain View. Z doświadczenia wiem, że nie są to rozwiązania doskonałe. Ile to razy bowiem zdarzało się, że to narzędzie tworzyło językowe kwiatki wynikające z błędnej interpretacji kontekstu słów? Często frazy tłumaczone za pośrednictwem Tłumacza Google trzeba poddawać wnikliwej korekcie. Z jednej strony gigant chce ułatwić nam wyszukiwanie materiałów wideo i zrozumienie ich tematu. Z drugiej jednak może dojść do tak absurdalnych tłumaczeń tytułów i błędów w nich, jak na przykład w przypadku przetłumaczonych na język polski tytułów ofert na naszym Amazonie. Rażące niedoskonałości w takim przypadku potrafią być bardzo irytujące.

Mam nadzieję, że Google dobrze przemyśli i dopracuje swoje rozwiązanie, byśmy w jak najmniejszym stopniu odczuwali „skutki uboczne” wdrożenia i mogli skupić się na jego pozytywach. Oczywiście będziemy trzymać rękę na pulsie i poinformuję Was, gdy tylko pojawią się jakieś nowe wieści związane z tym rozwiązaniem.

Źródło: XDA Developers