windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Recenzje

Fresh N Rebel Base Duo – świetna i stylowa ładowarka bezprzewodowa!

Ładowanie bezprzewodowe urządzeń mobilnych to ciągle domena dość niewielkiego grona topowych smartfonów i słuchawek Bluetooth. Funkcja ta nie jest rozpowszechniona na średniej i niskiej półce cenowej. Jeśli jednak zdążyliście już nabyć sprzęt, w którym energię można uzupełniać bez podłączenia za pośrednictwem kabla do kontaktu, to powinniście zainteresować się ładowarką Fresh N Rebel Base Duo, która to ostatnio trafiła w moje redakcyjne łapska na testy.

Solidnie wykonana i stylowa ładowarka!

Ładowarkę Fresh N Rebel Base Duo charakteryzuje elegancka i minimalistyczna bryła. Akcesorium wykonane zostało z dobrej jakości materiałów. Mamy bowiem do czynienia z wykończeniem bazującym na tkaninie i tworzywie sztucznym. Ładowarka osadzona została na czterech gumowych podstawkach, co ma uniemożliwić jej samoczynne przesuwanie się na powierzchni, na której zostanie przez nas ustawiona. Ponadto, na górnej powierzchni ładowarki umieszczona została antypoślizgowa, gumowa ramka, której zadaniem ma być wspomaganie pewnego ułożenia naszego ładowanego urządzenia. Do źródła energii podłączymy dzięki portowi USB-C. Producent postarał się o dołączenie do zestawu kostki ładowarki o mocy 30W oraz podstawowego kabelka zasilającego (USB-C-USB-C).

Pewna konstrukcja i bezpieczeństwo!

Na jednej z krawędzi mamy więc złącze USB-C. Umieszczona została pomiędzy diodami, które mają nam sygnalizować, że ułożone na ładowarce urządzenie zostało naładowane. Fresh N Rebel Base Duo to smukła ładowarka umożliwiająca nam ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Mogą być to więc dwa telefony lub telefon i dodatkowo jakieś akcesorium (słuchawki, zegarek). Bezprzewodowe ładowanie dostępne jest w standardzie Qi, a podkładkę ładującą wyposażono w niezbędne zabezpieczenia – zarówno przed przetężeniem, przeciążeniem jak i przegrzaniem oraz zwarciem. Ładowarka może poszczycić się również funkcją wykrywania obcych obiektów – oznacza to, że rozpoznają przedmioty, które przypadkowo znalazły się na podkładce jak np. metalowe przedmioty i zapobiegają uszkodzeniu urządzeń mobilnych w trakcie ładowania. Fresh N Rebel Base Duo wspiera ładowanie z mocą do 10 W.

Podsumowując…

Czy taka ładowarka powinna spełnić oczekiwania użytkowników? Zdecydowanie tak. Jest stylowa, funkcjonalna i pozwala na ładowanie dwóch urządzeń na raz. Co prawda będziemy ładować nasze akcesoria i smartfony nieco wolniej, niż tradycyjnie, za pośrednictwem kabla, jednak warto pamiętać, że ładowarka indukcyjna to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Fresh N Rebel Base Duo lada moment trafi do sprzedaży w Polsce, a jej sugerowana cena wyniesie około 70 euro, do których będziemy musieli oczywiście doliczyć nasze rodzime podatki.