windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Gry

Świetne wieści! Discord oficjalnym komunikatorem PlayStation!

Discord to narzędzie – komunikator znany chyba większości osób, które choć trochę interesują się graniem on-line. Sam korzystam z tej aplikacji na co dzień jako osoba, która sporo czasu poświęca gamingowi i należy do rozmaitych klanów w takich grach, jak World of Tanks czy Diablo III. Charakteryzuje go przejrzysty interfejs i mnogość funkcji ułatwiających życie graczom. Tym bardziej cieszy fakt, że jego twórcy nawiązali właśnie strategiczną współpracę z nie byle kim – z koncernem Sony, czyli twórcami PlayStation.

Discord nawiązuje współpracę z Sony!

Discord w najbliższym czasie zyska status oficjalnego komunikatora PlayStation. To świetna wiadomość dla graczy i dość kąśliwy gest w stronę Microsoftu, który jeszcze niedawno chciał przejąć platformę na swoje potrzeby (zapewne po to, by dość ściśle powiązać ją z platformą Xbox. Sony natomiast ogłosiło właśnie, że Discord zostanie zintegrowany z platformą PlayStation Network. Prace wdrożeniowe w tej kwestii rzekomo już wystartowałt, a ich zakończenie jest planowane na początek przyszłego roku. Integracja między obydwoma usługami ma być dość głęboka. Discord ma na niej sporo zyskać – nieoficjalnie wiadomo, że za możliwość powiązania usługi z konsolami PlayStation, Sony zainwestowało w Discorda dość spore pieniądze (kwota nie została jeszcze ujawniona).

Cóż – pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój sytuacji. Będziemy Was na pewno na bieżąco informować. Mam nadzieję, że obydwa podmioty staną na wysokości zadania i integracja Discorda z PlayStation Network będzie stała na naprawdę wysokim poziomie.

Źródło: Sony