windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Pokerowy ruch InPost? Nowa lokalizacja dla Paczkomatów zaskakuje!

InPost ze swoimi Paczkomatami w ciągu ostatnich lat zdobył serca Polaków. To chyba najwygodniejsza z możliwych metoda odbioru przesyłek – m.in. dlatego, że automaty giganta branży kurierskich znajdują się w praktycznie każdej większej miejscowości. Jak się okazuje – to dla InPostu za mało. Pojawił się pomysł na nową lokalizację dla Paczkomatów, który może być zaskakujący dla wielu z nas!

Paczkomat pod kościołem? Szalony pomysł InPost!

Brzmi absurdalnie? Tereny parafialne to tylko jeden z wielu pomysłów na nowe lokalizacje dla Paczkomatów. Nie da się ukryć, że InPost pomysł z umieszczeniem automatów w takich miejscach zaczerpnął z zapowiedzi konkurencyjnej Poczty Polskiej, która ogłosiła, że chce nawiązać podobną współpracę już jakiś czas temu. Poniżej ciekawe stanowisko InPost w sprawie:

Nowe automaty staną w pobliżu m.in. placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenach parafii czy spółdzielni mieszkaniowych. W przyszłym roku do użytku zostanie oddanych 500 tego typu urządzeń, w kolejnym roku ich liczba wzrośnie aż czterokrotnie.

Wiadomo także, jaką ofertę InPost wystosował do parafii na terenie których miałyby stanąć Paczkomaty. Miałyby one otrzymać 500 zł czynszu za każdą lokalizację oraz ekwiwalent za prąd. Dodatkowo mogły korzystać z oferty Podaj Dalej za 1 grosz miesięcznie.

Jestem ciekaw, czy InPost faktycznie przekona do swojego pomysłu parafie. Może to być trudne zadanie, ze względu na to, że automaty do odbierania paczek nie wpiszą się w wizerunek kościołów a poza tym korzystanie z nich może zakłócać działalność miejsc kultu religijnego. Paczkomaty wyrastają jednak w nowych lokalizacjach jak grzyby po deszczu, więc nieustającego wzrostu ilości automatów możemy być niemal pewni.

Źródło: Rzeczpospolita