windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google Pay z ważnymi nowościami!

Płatności zbliżeniowe w dobie pandemii zyskały mocno na popularności m.in. ze względu na to, że są bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie mamy kontaktu z gotówką, która przechodzi z rąk do rąk. Do płacenia w sklepach stacjonarnych i w sieci coraz chętniej korzystamy z Google Pay. Dostrzega to koncern z Mountain View, który do aplikacji klienckiej usługi wprowadza ważne i przydatne nowości.

Dwie ciekawe nowości w Google Pay!

Zadaniem pierwszej z nowości jest wskazanie nam najciekawszych ofert w sklepach spożywczych. Aplikacja będzie podsuwała nam najlepsze promocje, które pozwolą nam zaoszczędzić nieco grosza. Brzmi sensownie, jednak warto zauważyć, że na start funkcja nie będzie dostępna w naszym kraju, a Google rozpocznie od współpracy z dwoma sieciami popularnymi za Oceanem – Safeway i Target. Liczę jednak na to, że nowość zostanie bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników Google Pay (a tych na świecie mamy ponad 150 mln) i że gigant nawiąże współpracę z nowymi podmiotami – także tymi obecnymi w Polsce.

Druga z nowości w Google Pay to nowa strona z podsumowaniem naszej aktywności w aplikacji. Znajdziemy w niej przejrzyście wyszczególnione transakcje dokonane za pośrednictwem usługi wraz z kwotami. Wyliczona zostanie nam ilość płatności w danym miesiącu oraz łączna kwota wydanych przez nas pieniędzy. To także przydatne rozwiązanie. Dzięki niemu w wygodniejszy sposób będziemy mogli kontrolować nasze comiesięczne wydatki. Wdrożenia tego rozwiązania spodziewam się już wkrótce w ujęciu globalnym.

Oczywiście możemy się spodziewać, że Google nie udostępni nowości wszystkim użytkownikom Androida w jednej chwili. Amerykanie bowiem przyzwyczaili nas do tego, że funkcje swoich aplikacji udostępniają falami, by uniknąć ewentualnych wpadek w trakcie wdrożenia. Mam nadzieję, że będzie mi dane sprawdzić choć drugą z przedstawionych nowości już wkrótce!

Źródło: Google