windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Notebooki Samsung Urzadzenia Windows 10

Oto nowe laptopy Samsunga! Komputery Galaxy Book zawojują rynek?

Samsung bezapelacyjnie kojarzy się nam z tabletami i smartfonami z rodziny Galaxy. Koncern z Korei próbuje jednak swojego szczęścia także na rynku komputerów mobilnych. Poznaliśmy właśnie dwa z nich – Samsung Galaxy Book Pro i Galaxy Book Pro 360. Są to świetne urządzenia o wielu zaletach. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, co mają nam do zaoferowania.

Oto Samsung Galaxy Book Pro i Galaxy Book Pro 360!

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że obydwa komputery od Samsunga dostępne będą w rozmiarach 13,3″ i 15,6″. Co ciekawe, wyposażone zostaną w ekrany AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Za wysoką wydajność Galaxy Booków będą odpowiadały procesory Intela 11 generacji wspierane przez zintegrowane GPU oraz – w przypadku urządzeń o większej przekątnej – dodatkowe grafiki GeForce. Nie powinno nam zabraknąć pamięci RAM. W zależności od wersji laptopa na jego pokładzie znajdziemy 8GB, 16GB bądź 32GB pamięci operacyjnej. Na nasze dane natomiast wygospodarowany zostanie maksymalnie 1TB przestrzeni dyskowej. Warto wspomnieć o tym, że obydwa laptopy zaoferują dostęp do złącz USB typu C i Thunderbolt 4 generacji. Wygospodarowano także miejsce na czytnik kart SD oraz wejście słuchawkowe. Ponadto model Galaxy Book Pro 360 wyposażony został w specjalne zawiasy umożliwiające nam korzystanie z urządzenia jako tabletu (ciekawostką jest wsparcie dla rysika S-Pen, dołączonego do zestawu). Oczywiście laptopy pracują pod kontrolą Windowsa 10.

Do czynienia mamy z komputerami z wyższej półki. Powinniśmy się więc spodziewać, że nie będą one tanie. W tej chwili nie są dostępne w Polsce. Wiemy jednak, ile przyjdzie za nie zapłacić za Oceanem. Ceny startują od 999 dolarów (13″ Galaxy Book Pro) i 1099 dolarów (13″ Galaxy Book Pro). Jeśli natomiast zależy wam na możliwości obracania ekranu i wsparciu dla S-Pen, to do każdego wariantu musicie doliczyć po 200 dolarów.

Źródło: Samsung