windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 21H1 lada moment na naszych komputerach!

Wielkimi krokami zbliżamy się do chwili, w której globalnie zostanie udostępniona najnowsza, pierwsza w tym roku duża aktualizacja systemu Windows 10. Użytkownicy powinni spodziewać się, że proces jej wdrażania wystartuje już na początku maja. Nie będzie to jednak łatka przynosząca rewolucyjne zmiany. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdźmy!

Windows 10 21H1 to drobne zmiany w systemie. Rewolucji nie będzie!

Windows 10 21H1 w wersji o numerze 19043.928 jest już dostępny w ostatecznym kręgu testów w ramach programu Windows Insider. Mowa oczywiście o Release Preview. Oznacza to, że Microsoft jest praktycznie gotowy, by udostępnić tą kompilację ogółowi użytkowników oprogramowania. Nie powinniśmy się jednak spodziewać po niej wodotrysków. Jest to raczej pakiet drobniejszych poprawek i ulepszeń. Najważniejsze nowości, które trafią na pokład naszych komputerów i tabletów wiosną bieżącego roku to:

  • możliwość wykorzystania zewnętrznej kamery internetowej jako narzędzia do uwierzytelniania w ramach Windows Hello,
  • udoskonalenia modułu bezpieczeństwa Windows Defender Application Guard – dzięki nim poprawiona zostanie szybkość działania tego narzędzia,
  • udoskonalenia modułu Windows Management Instrumentation – ich zadaniem jest poprawa wydajności w scenariuszach pracy zdalnej.

Ponadto możemy się spodziewać licznych poprawek związanych z wykrytymi w systemie błędami oraz usprawnień pod kątem bezpieczeństwa. Microsoft nie poinformował jeszcze oficjalnie o udostępnieniu Windows 10 21H1. Stosowna informacja powinna jednak pojawić się w sieci lada dzień – będę Was w tej kwestii informował.

Źródło: Microsoft