windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Asystent Google z ważnymi zmianami! Wreszcie bardziej użyteczny?

Asystent Google jest z nami od ponad dwóch lat – od czasu, gdy zaliczył oficjalny debiut nad Wisłą. To przydatne narzędzie, jednak dla wielu z nas bezużyteczne. Owszem – nasze życie na co dzień jest coraz bardziej „smart”, ale do tej pory Asystent nie oferował nam funkcji mogących w drastyczny sposób na co dzień ułatwiać nam pracę ze smartfonem i innymi inteligentnymi urządzeniami. Koncern z Mountain View pracuje jednak nad udoskonaleniem tego produktu w ramach projektu Guacamole. Co o nim wiemy?

Asystent Google będzie bardziej przydatny?

Projekt Guacamole skupia się na wygodniejszej obsłudze Asystenta Google. Narzędzie koncernu z Mountain View ma zostać ulepszone w taki sposób, by umożliwiać nam głosową interakcję z naszym urządzeniem z pominięciem komendy „Hej Google!”. W pierwszej kolejności prowadzone są prace nad wdrożeniem nowości w przypadku takich rozwiązań, jak budzik i minutnik. Ponadto możliwe będzie operowanie rozmowami telefonicznymi również bez uprzedniego wypowiadania wspomnianej frazy. Ma to ułatwić odbieranie i odrzucanie połączeń w bardzo wygodny sposób. Liczę na to, że twórcy Asystenta nie spoczną na laurach i będą pracowali nad tym, by w jak największym stopniu uprościć naszą interakcję z owym narzędziem. Musimy jednak sobie zdać sprawę z tego, że jest to proces długotrwały.

Asystent Google to praktyczne i czasem bardzo niedoceniane narzędzie. Koncern z Mountain View niejednokrotnie zachwalał je jako przyjazne na przykład osobom z niepełnosprawnościami fizycznymi. Liczę na to, że Amerykanie będą nadal intensywnie rozwijać swój produkt i w tym roku jeszcze niejednokrotnie usłyszymy o nowościach z nim związanych.

Źródło: 9to5Google