windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Nowość w Windows 10 szybciej niż się spodziewano?

Windows 10 doczeka się w tym roku poważnych zmian. Koncern z Redmond chce, by system prezentował się bardziej spójnie i nowocześnie. Amerykanie nie zapomną jednak także o wzbogaceniu oprogramowania o nowe funkcje. Jedną z nich ma być rozbudowany widżet, który wprowadzi poręczny dostęp do wiadomości ze świata oraz prognozy pogody. Jak wskazują najnowsze doniesienia, może on zadebiutować szybciej niż się spodziewaliśmy.

Widżet w Windows 10 już wiosną tego roku?

Już jakiś czas temu wspominałem Wam o tym, że Microsoft chce wprowadzić do systemu Windows 10 ciekawą nowość w postaci widżetu umieszczonego w prawej sekcji paska zadań. Jego rolą będzie wyświetlanie nam najważniejszych wiadomości z kraju i ze świata (oczywiście na bazie wybranych przez nas źródeł) oraz prognozy pogody. Do tej pory jednak spodziewaliśmy się, że ta nowość zostanie wprowadzona do „okienek” wraz z jesienną, dużą aktualizacją, która przyniesie także zmiany wizualne w samym systemie. Jak się jednak okazuje, najwyraźniej w Redmond plany w tej kwestii uległy weryfikacji. Według najnowszych doniesień widżet pojawi się na naszych urządzeniach już wraz z wiosenną aktualizacją Windowsa 10 (21H1).

To na razie niepewne doniesienia (trzeba podchodzić do nich ostrożnie – wiele zależy od nadal trwających testów). Mam nadzieję, że już za miesiąc z hakiem na nasze komputery i tablety trafi wspomniana nowość. Dla mnie będzie bardzo przydatna na co dzień. Oczywiście wstępnie wiadomo, że wszystkie osoby niezadowolone z takiego widżetu będą mogły go wyłączyć z poziomu ustawień.

Źródło: Microsoft