windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Muzyka i Wideo

Spotify coraz mniej atrakcyjne? Nadchodzi podwyżka!

Spotify jest nadal chyba najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną usługą oferującą nam streaming muzyki. Problem w tym, że zdążyła jej wyrosnąć silna konkurencja. Mamy więc YouTube Music, Apple Music, czy też wciskanego nam przy wielu okazjach za darmo Tidala. Już jakiś czas temu pojawiały się głosy wskazujące na to, że twórcy Spotify niezbyt dobrze zarabiają na swoim produkcie. Nadszedł więc czas na… podwyżki cen!

Spotify z podwyżkami cen!

Warto w tym momencie zaznaczyć, że wspomniane podwyżki póki co omijają Polskę. Nie jest jednak wykluczone, że za kilka, bądź kilkanaście tygodni Spotify podrożeje także nad Wisłą. Według wstępnych doniesień nie powinna się zmienić cena subskrypcji Spotify Premium. Więcej pieniędzy na abonament wyłożą natomiast użytkownicy planów rodzinnych, studenckich i Duo. Ten pierwszy ma podrożeć w odczuwalny sposób – z 14,99 euro do 17,99 euro. Plany studencki i Duo zanotują natomiast wzrost cen o 1 euro. Zmiany mają wejść w życie od maja. Z jednej strony z powodu podwyżek, atrakcyjność wykupu wspomnianych pakietów zostanie obniżona. Z drugiej jednak – trudno się dziwić polityce Spotify. Pandemia nie ustępuje i wywołała już niemały kryzys gospodarczy oraz inflację.

Twórcy Spotify muszą natomiast opłacić serwery oraz wykonawców, a także uczknąć z tortu coś dla siebie. Mam nadzieję, że podwyżki ominą Polskę. A jeśli nawet obejmą nasz kraj, to że nie odstraszą od Spotify zbyt wielu użytkowników. Nadal jest to bowiem dobra usługa streamingowa z naprawdę wygodną w obsłudze aplikacją. Jeśli na horyzoncie pojawią się jakieś konstruktywne wieści w tej kwestii – będziemy Was informować!

Źródło: Spotify