windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Android 12 coraz bliżej! Kolejna nowość ujawniona!

Wielkimi krokami zbliża się majowa konferencja deweloperska koncernu Google, w trakcie której poznamy system Android 12 oraz nowości, które wraz z nim trafią na pokład naszych smartfonów. O samym oprogramowaniu wiemy już coraz więcej. Dziś trafiły do nas wieści związane z jego ważną funkcją, która powinna poprawić nasze odczucia podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Cóż to za nowość?

Hibernacja aplikacji w systemie Android 12

Android 12 zaoferuje nam bardzo ciekawą i przydatną funkcję, jaką jest hibernacja aplikacji w systemie. Co możemy przez to rozumieć? Praktycznie na każdym smartfonie zalegają apki, z których korzystamy tylko od czasu do czasu. W przypadku mocniejszych urządzeń o dużej ilości wbudowanej pamięci nie są one pod żadnym względem problemem, jednak nieco słabsze smartfony, gdzie mamy często 32GB przestrzeni na nasze dane, często każdy gigabajt jest na wagę złota. Nowa funkcja nie dość, że będzie hibernować rzadko używane programy, to jednocześnie usunie ich pliki tymczasowe, przez co także pozwoli nam zaoszczędzić nieco miejsca w pamięci naszego urządzenia.

Czym jeszcze zaskoczy nas koncern Google? Amerykanie zaprezentują nam Androida 12 za niespełna miesiąc i do tego czasu w sieci będą się pojawiały jeszcze liczne wieści związane z nową odsłoną oprogramowania. Liczę na to, że Android 12 będzie rozsądną ewolucją w dobrym kierunku obranym kilka lat temu przez Google. Przekonamy się o tym już niedługo!

Źródło: Android Authority

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS