windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Zakupy na Allegro bez rejestracji? Zapomnij!

Allegro to najpopularniejszy w naszym kraju serwis, w którym możemy dokonywać zakupów online. Jego pozycja jest na tyle mocna, że nie zagroził mu marcowy debiut Amazona nad Wisłą. Dość często czytamy o rozmaitych zmianach i udoskonaleniach w serwisie, które mają poprawić nasze odczucia podczas korzystania z niego na co dzień. Nie inaczej jest i tym razem, choć dla niektórych z nas Allegro może wprowadzać właśnie poważne ograniczenie!

Na Allegro nie zrobisz już zakupów bez rejestracji!

Od wczoraj w serwisie nie zrobimy zakupów bez wcześniejszego założenia konta Allegro. Do tej pory było to możliwe dla wszystkich osób, które chciały coś kupić „na szybko” jednorazowo, bez zamiaru długofalowego korzystania z usług giganta. Allegro bardzo sprawnie znalazło uzasadnienie swojej decyzji. Serwis argumentuje, że zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z wielu bardzo ważnych benefitów – jak zalety Programu Ochrony Kupujących, czy abonamentu Smart! Allegro rzekomo chce, byśmy byli w pełni wspierani ze strony giganta branży e-commerce w całym toku procesu zakupowego. By wszystkim użytkownikom serwisu przysługiwały równe prawa. Być może chodzi także o to, by wielu z nas skłonić do korzystania z całego wachlarza usług dodatkowych, na którym – jakby nie patrzyć – Allegro bardzo dobrze zarabia.

Ograniczeń nie przeskoczymy. Jeśli nie podoba nam się polityka serwisu, musimy szukać innych rozwiązań w kwestii dokonywania zakupów online. Ja osobiście mam nadzieję, że taka decyzja Allegro będzie dobra zarówno dla kupujących, jak i dla sprzedających. Być może ci drudzy także będą czuli się lepiej ze świadomością, że ich klienci nie są w 100% anonimowi i łatwiej będzie dochodzić swoich praw w przypadku jakichś przekrętów, które od czasu do czasu były dokonywane za pośrednictwem anonimowych kont.

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS