windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Nowość w Androidzie 12 zmieni reguły gry? Aplikacje bez barier językowych!

Android 12 zbliża się wielkimi krokami. Za nieco ponad miesiąc Google przedstawi nam oficjalnie nową odsłonę oprogramowania na konferencji przeznaczonej dla deweloperów. Dziś natomiast poznaliśmy jedną z kolejnych nowości mających trafić do tegorocznej odsłony systemu z Mountain View. Jak się okazuje, już wkrótce przestaniemy się martwić obsługą aplikacji nie przetłumaczonych na język polski!

Android 12 z fenomenalną nowością!

Poznaliśmy już wiele funkcji Androida 12. Dziś jednak do sieci trafiły wieści związane z jedną z ciekawszych. Jak się okazuje, w przypadku nowej odsłony „Robota”, system będzie w stanie przetłumaczyć dla nas interfejs aplikacji nie zlokalizowanych przez deweloperów w naszym rodzimym języku. To bardzo przydatna funkcja chociażby wtedy, gdy wyjeżdżać będziemy na wakacje do obcych krajów. Na razie, na forum XDA Developers zaprezentowane zostało to, jak nowość radzi sobie z tłumaczeniem aplikacji na język angielski. Jeśli twórcy oprogramowania odpowiednio dopracują tą funkcję, to może być ona jedną z najważniejszych nowości w systemie Android 12. Oczywiście aby ostatecznie stała się ona częścią nowej odsłony oprogramowania, musi przejść rygorystyczne testy ze strony współpracowników koncernu Google.

Mam nadzieję, że omawiana funkcja będzie składową Androida 12 i pomoże wielu z nas po prostu mającym problemy z językami obcymi. Czy faktycznie tak będzie? Przekonamy się za kilka tygodni, kiedy testowa wersja nowej wersji oprogramowania trafi na pierwsze, developerskie urządzenia.

Źródło: XDA Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS