windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung

Samsung nie przesadzi z aparatami? Koncern zaniechał absurdalnych planów!

Samsung od dłuższego czasu serwuje nam na pokładzie swoich smartfonów matryce ISOCELL, które charakteryzują spore rozdzielczości. Wystarczy wspomnieć o obiektywie 108MP trafiającym na pokład flagowców z Korei, bądź też aparatu 64MP, którego sam używam na pokładzie modelu Galaxy A52 5G. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że producent ma w planach aparaty o rozdzielczości 200MP i aż… 600MP. Dziś wiemy już, że ten drugi jednak nie powstanie.

Samsung nie stworzy aparatu o rozdzielczości 600 megapikseli!

Niektórzy producenci smartfonów, jak Apple czy Google udowodnili nam, że nie trzeba potężnych rozdzielczości, by nasze urządzenia wykonywały fantastyczne zdjęcia. Samsung natomiast stawiał w ostatnim czasie na matryce o sporych rozdzielczościach, jednak pod względem możliwości nie górowały one nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Jak już wspomniałem, w sieci pojawiły się zapowiedzi związane z aparatami 200MP (ten ma trafić na pokład przyszłorocznych Galaxy S) oraz 600MP. Ten drugi jednak nie trafi na pokład smartfonów. Samsung podjął taką decyzję z kilku względów. Po pierwsze – procesor mogący obsłużyć taką matrycę musiałaby charakteryzować naprawdę potężna moc obliczeniowa. Po drugie – Samsung zdecydował, że tak duży sensor nie byłby dobrym rozwiązaniem w przypadku smartfona. Możemy również domyślać się, że decyzja jest skutkiem niedawno ogłoszonej współpracy z Olympusem.

Na bardziej konkretne wieści związane z funkcjami fotograficznymi nadchodzących smartfonów od Samsunga przyjdzie nam jeszcze poczekać. Myślę, że pierwsze przecieki dotyczące tego tematu powinny się pojawić pod koniec bieżącego roku. Mam nadzieję, że koncern z Korei nie zawiedzie naszych oczekiwań, ale też, że nie przekombinuje w drugą stronę.

Źródło: Ice Universe

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS