windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Android 12 z ciekawymi nowościami! Oto niektóre z nich!

Wszyscy fani Androida z niecierpliwością wyczekują kolejnych informacji związanych z tegoroczną odsłoną systemu. Google oczywiście postara się, by oprogramowanie było dla nas jeszcze praktyczniejsze i wygodniejsze w obsłudze. Poznaliśmy właśnie kolejne, ciekawe nowości, które koncern z Mountain View zaserwuje nam już za kilka miesięcy. Czy będą dla nas przydatne na co dzień?

Oto nowości w Androidzie 12!

Nowości zostały przedstawione na forum XDA Developers. Nie pochodzą jednak z oficjalnych wersji deweloperskich, a z mniej lub bardziej kontrolowanego wycieku kodu. Nie jest więc do końca pewne, czy Google zdecyduje się na ostateczne wdrożenie ich w przypadku Androida 12. Wiele zależeć będzie od aktualnie przeprowadzanych niejawnych testów. Przejdźmy jednak do samych funkcji systemu. Przede wszystkim koncern z Mountain View może ulepszyć funkcję przewijania zrzutów ekranu. Być może dane nam będzie wybrać, która część ekranu ma być przechwycona, co usprawni przygotowanie wycinków. Ponadto testowany jest udoskonalony sposób na zmianę położenia poszczególnych aplikacji otwieranych w widoku podzielonego ekranu. Aby zamienić je miejscami wystarczy tapnąć dwukrotnie w rozdzielającą je linię. Ostatnia z wartych odnotowania nowości to nowy sposób wywoływania Asystenta Google. Być może już wkrótce narzędzie od Google wywoływane będzie poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania.

Czy faktycznie wspomniane nowości trafią na nasze smartfony wraz z Androidem 12? Powinniśmy się tego dowiedzieć za nieco ponad miesiąc. Koncern z Mountain View zapewne przedstawi nam nową wersję systemu na Google I/O, które zaplanowano na 18-20 maja. Nie mogę się doczekać, a Wy?

Źródło: XDA Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS