windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Narzędzia

Microsoft Teams dla Androida z garścią świetnych nowości!

Microsoft Teams to w dobie pandemii jedna z najlepszych platform komunikacyjnych dla zespołów. Koncern z Redmond zdaje sobie z tego sprawę i chcąc podtrzymać popularność swojego rozwiązania, nieustannie udoskonala je i wzbogaca o nowe funkcje. Nie inaczej jest tym razem. Aplikacja Teams dla Androida otrzymuje ważne nowości, które m.in. poprawią jakość rozmów wideo i naszą produktywność w ich trakcie. Rzućmy okiem na to, o jakie udogodnienia chodzi.

Microsoft Teams dla Androida z przydatnymi nowościami!

Teams w wersji dla Androida doczekał się kilku ważnych usprawnień. Tym najbardziej znaczącym jest bardzo lubiana przez użytkowników desktopowych, opcja rozmycia tła lub jego całkowita podmiana. Dzięki temu nie musimy się martwić prowadzeniem rozmowy z nieodpowiedniego miejsca bądź bałaganem w pokoju. Ponadto poprawiono interfejs aplikacji, który jest teraz bardziej przejrzysty. Zmiany dotknęły również kalendarza osadzonego w komunikatorze. Został on rozbudowany i przeprojektowany w taki sposób, by jeszcze łatwiej było nam wprowadzać informacje związane ze spotkaniami oraz by dołączanie do tych zaplanowanych nie stanowiło dla nas najmniejszego problemu. Co ciekawe, po aktualizacji każdy użytkownik Teams może samodzielnie rozpoczynać sesję pracy na tablicy, a nie tylko dołączać do już uruchomionej. Dzięki takiemu rozwiązaniu podniesiona zostanie jakość współpracy nad danymi.

Teams jeszcze długo będzie jednym z podstawowych narzędzi stosowanych w przypadku pracy zdalnej. Pandemia nie odpuszcza i nic nie wskazuje na to, byśmy szybko wrócili do pracy w gęsto zaludnionych biurach. Nie spodziewam się także powrotu do spotkań face-to-face. Microsoft długo jeszcze będzie dbał o to, by popularne „Teamsy” były dla nas jak najbardziej użytecznym rozwiązaniem dedykowanym podtrzymywaniu kontaktów służbowych.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS