windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google GPS

Arcyważna nowość w Mapach Google! Długo na nią czekaliśmy!

Mapy Google to chyba najpopularniejsza, darmowa aplikacja do nawigacji. Koncern z Mountain View zdaje sobie z tego sprawę i co jakiś czas wprowadza do niej użyteczne nowości, których zadaniem jest przyciągnięcie do apki nowych użytkowników i zatrzymanie obecnych. Funkcja, którą zajmiemy się dzisiaj była wyczekiwana od dawna i właśnie jest wdrażana globalnie. Co warto o niej wiedzieć?

Mapy Google bezpieczniejsze i wygodniejsze w obsłudze!

Do Map Google trafia właśnie bardzo pożyteczna i ważna funkcja, która poprawi wygodę obsługi aplikacji w trakcie prowadzenia auta i jednocześnie poprawi bezpieczeństwo w trakcie wykonywania owych czynności. Mowa o trybie samochodowym. Jest on dodatkowo wspierany przez Asystenta Google. Aby sprawdzić, czy już możecie skorzystać z niego na Waszych smartfonach, musicie wejść w Ustawienia -> Ustawienia nawigacji -> Ustawienia Asystenta Google. Gdy już w przypadku Waszych urządzeń pojawi się taka możliwość, to podczas korzystania z telefonu w samochodzie otrzymacie dostęp do prostego, przejrzystego interfejsu. Choć prezentuje się on bardzo skromnie, to pozwoli nam bardziej skupić się na jeździe i na sprawach bardziej ważnych.

W przypadku mojego smartfona jeszcze niestety nie mogę sprawdzić tej nowości. Mam jednak nadzieję, że uzyskam taką możliwość już na dniach. Wszystkie nowości, które poprawiają nasze bezpieczeństwo obsługi urządzeń mobilnych w czasie jazdy są zawsze mile widziane. Mam nadzieję, że to nie koniec usprawnień ze strony Google.

Źrodło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS