windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung

Samsung Galaxy Z Fold 3? Pierwsze przecieki nie zachwycają!

Samsung to obecnie niekwestionowany lider rynku smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. Producent z Korei musi jednak spodziewać się tego, że konkurencja coraz bardziej odczuwalnie będzie mu deptała po piętach. Przykładem tutaj może być Xiaomi, które całkiem niedawno zaprezentowało model Mi MIX FOLD. Na horyzoncie pojawiła się jednak premiera Galaxy Z Fold 3. Pierwsze przecieki z nim związane nie napawają niestety optymizmem.

Samsung Galaxy Z Fold 3 może zawieść oczekiwania?

Kolejne urządzenie z rodziny Z Fold z pewnością będzie świetnie wyposażone i zaoferuje nam topowe parametry (w tym wsparcie dla rysika S-Pen). Dowiedzieliśmy się właśnie, że jego wewnętrzy ekran będzie nieco większy, niż w przypadku poprzednika – jego przekątna bowiem wyniesie aż 7,7″. Taki efekt mógł zostać uzyskany poprzez zmniejszenie wewnętrznych ramek urządzenia. Niepokoją natomiast inne wieści – związane z zewnętrznym ekranem. Jego rozmiar ma się zmniejszyć z 6″ cala na 5,4″. To może być negatywna zmiana i poważny krok w tył. Zastanawiam się jakie mogłyby być powody takiej decyzji. Być może koncern z Korei zmieni położenie aparatów urządzenia? W tej kwestii niestety musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści.

Samsung nie może sobie pozwolić na nieprzemyślane decyzje w segmencie składanych smartfonów – konkurencja może w nim bowiem bardzo szybko przejąć inicjatywę. Mam nadzieję, że koncern z Korei znajdzie uzasadnienie dla zmiany rozmiaru frontowego ekranu (o ile do niej dojdzie) i że będzie to powód sensowny. W przeciwnym wypadku Xiaomi wykorzysta skrzętnie potknięcie lidera rynku.

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS