windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Ciekawostki Google Plotki/przecieki Smartwatche

Google Pixel Watch pozuje w sieci. Jest piękny!

Google lubi wyznaczać standardy, jeśli chodzi o rynek smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Urządzenia z rodziny Pixel udowadniają nam, że nie potrzeba topowej specyfikacji, by wycisnąć z oprogramowania to, co najlepsze. Smartfony Pixel znane są ze świetnej optymalizacji i wysokiej jakości wykonywanych za ich pośrednictwem zdjęć. To jednak dla koncernu z Mountain View za mało. Jego ambicją jest bowiem także zaistnienie w segmencie inteligentnych zegarków. Właśnie dlatego wkrótce światło dzienne ujrzy Google Pixel Watch.

Zegarek od Google będzie najładniejszym na rynku?

Koncern z Mountain View w segmencie smart-zegarków raczej nie powinien postawić na totalne zaskoczenie. Google Pixel Watch pod względem technicznym będzie do bólu poprawnym i dobrze wyposażonym smartwatchem. Oczywiście będzie pracował pod kontrolą Wear OS i zaoferuje nam dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji tego oprogramowania. W sieci pojawiły się pierwsze rendery ukazujące nam omawiane urządzenie i nie sposób odmówić mu ogromnego uroku. Zegarek prezentuje się świetnie. Wyposażony został w okrągłą kopertę i bezramkowy wyświetlacz nachodzący na jej krawędzie. Jeśli Google postawi na eleganckie, dobrze dopasowane tarcze zegarka (a są na nie szanse, bo wraz z Pixel Watch ma zadebiutować odświeżona wersja interfejsu systemowego), to urządzenie pod względem wizualnym będzie naprawdę atrakcyjne. Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się także, że wraz z zegarkiem zadebiutuje aż 20 różnych pasków mu dedykowanych – wśród nich każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Google mogłoby postawić na jeden ważny czynnik, mogący zadecydować o rynkowym sukcesie zegarka Pixel Watch – długi czas pracy na baterii między ładowniami. To jeden z największych mankamentów urządzeń z Wear OS na pokładzie. Koncern z Mountain View mógłby wyznaczyć nowe standardy w tej kwestii. A jak będzie faktycznie? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas!

Źródło: YouTube (Jon Prosser)

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS