windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki LG

To wiadomość dnia! LG potwierdza smutne wieści!

Trudno dziś o ważniejszą i bardziej smutną wiadomość związaną z rynkiem urządzeń mobilnych. W sieci pojawił się bowiem oficjalny komunikat koncernu LG wskazujący na to, że Koreańczycy wycofują się z dalszego projektowania i wydawania smartfonów. Muszę jednak przyznać, że ta decyzja giganta zupełnie mnie nie dziwi. O możliwości podjęcia takiej decyzji przez koncern mówiło się już jednak od kilku miesięcy. Dlatego chyba nikt z nas nie jest specjalnie zaskoczony.

To koniec historii LG związanej ze smartfonami!

Koncern LG poinformował o swojej decyzji poprzez specjalnie przygotowane w tym celu ogłoszenie prasowe. Brzmi ono następująco:

Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora telefonii komórkowej pozwoli firmie skupić zasoby na innych obszarach, takich jak: komponentach pojazdów elektrycznych, urządzeniach połączone, smart home, robotyce, sztucznej inteligencji i rozwiązaniach biznesowych, a także platformach i usługach.

Co to oznacza dla nas użytkowników? Koncern LG wycofuje się z projektowania, wprowadzania na rynek i sprzedaży nowych smartfonów. Modele obecnie dostępne w sprzedaży będą rozprowadzane wśród potencjalnych klientów do momentu wyczerpania ich zapasów magazynowych. Możecie także być spokojni także w kwestii wsparcia dla obecnych na rynku nowych modeli LG. W ich przypadku koncern musi się wywiązać ze zobowiązań, które zostały na niego nałożone przez Google.

Pozostaje mieć nadzieję, że losów LG nie podzielą inni producenci, którzy coraz słabiej radzą sobie na rynku smartfonów. Mam tu na myśli gasnące HTC i miotającą się bez pomysłu na zaznaczenie obecności w segmencie Nokię. Cieszy mnie natomiast fakt, że od dna zaczęło odbijać się Sony, które prezentuje nam coraz ciekawsze Xperie. Nad LG trochę będę ubolewał. Dobrze wspominam urządzenia mobilne tego producenta – choć ostatnimi czasy faktycznie zdawał się nie mieć pomysłu na to, jak przyciągnąć do nich fanów Androida.

Źródło: LG

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS