windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung

Wygasa wsparcie dla ex-flagowca Samsunga! Czas na rzadsze aktualizacje!

Samsung ostatnimi czasy lansuje w przypadku swoich urządzeń politykę dość długiego okresu wsparcia. Nic nie trwa jednak wiecznie i z czasem niektóre bardziej wiekowe smartfony – nawet z najwyższej półki – muszą zostać przeniesione do grupy urządzeń otrzymujących poprawki bezpieczeństwa nieco rzadziej. Taki los spotkał właśnie niegdyś flagowe modele Galaxy S9 i S9+, które nie będą już otrzymywały comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa.

Samsung Galaxy S9 z rzadszymi aktualizacjami!

Modele z rodziny Galaxy S9 od tegorocznych flagowców koncernu z Korei dzieli przepaść. Do tej pory jednak mogły one liczyć na comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń. Jak się jednak okazuje – to już przeszłość. Zarówno Samsung Galaxy S9, jak i Galaxy S9+ zostały właśnie przeniesione do tej grupy smartfonów Samsunga, które aktualizacje otrzymują raz na trzy miesiące. To wyraźny sygnał od producenta – czas zabrać się za poszukiwanie nowego urządzenia mobilnego. Za rok bowiem właściciele wspomnianych ex-flagowców mogą spodziewać się odcięcia ich od wsparcia regularnymi aktualizacjami (będą otrzymywały jedynie krytyczne łatki). W drugiej połowie roku do modeli z rodziny Galaxy S9 dołączy z pewnością Samsung Galaxy Note 9.

Trudno jednak się spodziewać, że koncern z Korei będzie wiecznie wspierał swoje produkty. Owe smartfony bowiem i tak były stosunkowo długo umieszczone na liście kwalifikujących się do comiesięcznych aktualizacji. Ich premiera odbyła się już ponad trzy lata temu. Warto jednak odnotować, że Samsung poprawia stale swoje standardy jeśli chodzi o wsparcie dla smartfonów.

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS