windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Google Smartwatche

G-Shock z Wear OS od Casio oficjalnie! Świetny zegarek z wyższej półki?

Porządny zegarek to dla wielu z nas podstawowe akcesorium, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Marki Casio natomiast, chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Popularne G-Shocki to chętnie wybierane czasomierze nie tylko wśród fanów sportów ekstremalnych. Ich producent, chcąc iść z duchem czasu i podążając za rynkowymi trendami zaprezentował właśnie zegarek pracujący w oparciu o Wear OS. Co warto o nim wiedzieć?

Wear OS trafia na popularnego G-Shocka!

Pierwszy G-Shock z Wear OS na pokładzie to GSW-H1000. Oczywiście obecność na jego pokładzie systemu od Google to multum korzyści dla potencjalnych nabywców. Wystarczy wspomnieć chociażby o wsparciu dla płatności zbliżeniowych Google Pay, którego na próżno szukać w smartwatchach takich producentów, jak Samsung czy OnePlus. Zegarki wyczynowe Casio przyzwyczaiły nas do tego, że wybornie znoszą ciężkie warunki, w których są użytkowane. Możemy się więc spodziewać, że G-Shock z Wear OS potrafi wytrzymać zanurzenie na głębokość 200 metrów. Ponadto producent pokusił się o zastosowanie na jego pokładzie technologii podwójnego wyświetlacza. Pierwszy, czarno biały, będzie wyświetlał nam podstawowe dane po podświetleniu zegarka. Drugi natomiast – kolorowy – będzie odpowiadał za wyświetlanie elementów związanych z funkcjami smart. Taki zabieg ma na celu maksymalne wydłużenie czasu pracy zegarka. Ponadto urządzenie oferuje nam dostęp do takich rozwiązań, jak optyczny czujnik tętna, aplikacja na telefon, kompas, akcelerometr, czujnik ciśnienia, a także tytanowa powłoka w dolnej części koperty.

Oczywiście tak skrojony, specjalistyczny zegarek nie jest tani. Jeśli będziecie chętni na jego zakup, to musicie być także przygotowani na wydatek rzędu 599 funtów, czyli ponad 3200 złotych. Myślę jednak, że będzie to sprzęt wart tej ceny. A jakie są Wasze opinie o zegarkach Casio?

Źródło: Casio

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS