windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Rewolucja w Google? Koncern z własnymi procesorami!

Smartfony Google Pixel od kilku lat wyznaczają trendy w segmencie urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Koncern z Mountain View niejednokrotnie udowadniał nam, że potrafi dzięki optymalizacji wycisnąć z systemu to, co najlepsze, niekoniecznie stawiając na mocarną specyfikację. Tym razem jednak Google może pójść o krok dalej. Do sieci trafiają bowiem pierwsze przecieki wskazujące na to, że gigant może pracować nad autorskimi procesorami!

Smartfony Google Pixel z autorskimi układami?

Autorskie procesory od Google miałyby napędzać nie tylko smartfony Pixel, ale i popularne głównie za Oceanem Chromebooki. Jakiś czas temu mówiło się o tym, że nowe CPU mają powstać we współpracy z Samsungiem. Tym razem jednak nie pojawiło się w sieci żadne potwierdzenie w tej kwestii. Obecnie opracowywany procesor jest znany pod roboczą nazwą Whitechapel, lub też GS101. Jego wydajność jednak nie będzie dorównywała układom flagowym, a pozostanie raczej na poziomie procesorów Snapdragon z serii 7. Wiadomo także, że będzie ośmiordzeniowym układem ARM wykonanym w procesie 5 nm.

Jestem ciekaw jak ostatecznie potoczą się losy autorskiego procesora Google. Może być on ciekawą alternatywą dla procesorów topowych producentów – jeśli oczywiście zaoferuje nam wystarczającą wydajność nawet w przypadku wymagających zadań. Czekamy na kolejne przecieki w tej kwestii.

Źródło: XDA-Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS