windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS

Garść nowości w Google Maps! Rewolucja?

Google w ostatnich kilkunastu miesiącach wprowadziło do aplikacji Google Maps mnóstwo przydatnych funkcji, dzięki którym aplikacja wyrosła na najlepszą, darmową nawigację na rynku. Koncern z Mountain View nie zamierza jednak zwalniać tempa i forsuje kolejne pomysły, mające zachęcić nas do szerszego zainteresowania się owym rozwiązaniem. Właśnie został ogłoszony nadchodzący pakiet nowości w apce. Czy będą one rewolucyjne?

Google Maps stają się coraz lepsze?

Do Map Google wkraczają ważne i ciekawe nowości. Pierwszą jest nawigowanie w pomieszczeniach z widokiem na żywo. Możemy się spodziewać, że w pierwszej kolejności ta funkcja będzie udostępniana w największych miastach i pomoże nam m.in. chociażby w przemieszczaniu się po ogromnych obiektach handlowych, lotniskach, dworcach kolejowych.

Kolejna z nowości to warstwa Map, która będzie nas informowała o bieżących warunkach pogodowych. To bardzo przydatne informacje w kontekście planowania wiosenno-letnich podróży. Uzyskamy również informację o jakości powietrza na danym obszarze. Nowość zostanie udostępniona w skali globalnej, jednak w pierwszej kolejności sprawdzą ją użytkownicy w Australii, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

Jedną z najciekawszych nowości jest natomiast optymalizacja trasy pod kątem zużycia paliwa. Google wyznaczy dla nas taką trasę, do wybranego przez nas celu, by zużycie paliwa w naszym samochodzie było jak najniższe. W tym celu przeanalizowane zostaną m.in. warunki terenowe, takie jak nachylenie drogi czy zatory w ruchu. W pierwszej kolejności nowość testowana będzie w USA. Google jednak planuje także tą funkcję wdrożyć globalnie.

Nowości zapowiadają się obiecująco, a mnie cieszy fakt, że Google nie spoczywa na laurach i wdraża w przypadku Map kolejne, ciekawe i przydatne nowości. Mam nadzieję, że to nie koniec planów giganta w zakresie rozwoju aplikacji na bieżący rok. Mapy Google to miliony użytkowników na całym świecie. Dla wielu z nas aplikacja jest niezbędnym kombajnem nawigacyjnym użytkowanym na co dzień. Dobrze byłoby, gdyby nadal były intensywnie rozwijane.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS