windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Urzadzenia Xiaomi

Oto składany Xiaomi! Powitajmy Mi MIX FOLD!

Xiaomi nie zwalnia, jeśli chodzi o rynkowe premiery kolejnych urządzeń. Dopiero co przedstawiono nam model Mi 11 Ultra oraz opaskę Mi Band 6, a tu doczekaliśmy się kolejnej prezentacji. Koncern z Chin w końcu postawił na urządzenie z elastycznym ekranem, którego zadaniem będzie podebrać nieco klienteli Samsungowi. Oto Xiaomi Mi MIX FOLD! Co warto o nim wiedzieć?

Wyrasta groźny rywal dla Galaxy Folda?

Pod względem technicznym nie doczekaliśmy się rewolucji. Xiaomi Mi MIX FOLD bardzo przypomina bowiem doskonale nam znanego Galaxy Z Folda 2 od Samsunga. Producent zdecydował się na zastosowanie w jego przypadku dwóch ekranów – wewnętrznego, który cechuje przekątna 8,01″, rozdzielczość WQHD+ oraz wsparcie dla HDR10+ i Dolby Vision (OLED), a także zewnętrznego – o przekątnej 6,52 (AMOLED), rozdzielczości „tylko” HD+, odświeżaniu 90 Hz i również wsparciu dla HDR10+. Smartfona napędza procesor Snapdragon 888. Dostępne będą dwa warianty urządzenia – 12/256GB i 16/512GB. Nie będą zawiedzeni fani mobilnej fotografii. Na tą chwilę wiadomo, że główny aparat smartfona ma matrycę 108 Mpix, szeroki kąt natomiast – 13 Mpix. Xiaomi Mi MIX FOLD zasilany jest dwoma akumulatorami o łącznej pojemności 5020 mAh. W ich przypadku nie zabrakło wsparcia dla szybkiego ładowania 65W.

Co wiemy odnośnie dostępności i ceny? Nie ma informacji, kiedy smartfon pojawi się w Europie. Oficjalne stanowisko Xiaomi wygląda natomiast następująco:

Mi MIX FOLD jest oferowany w wersjach Standard i Ceramic Special Edition. Wersja standardowa ma szklaną tylną obudowę Corning Gorilla Glass piątej generacji z ceramiczną teksturą. Wersja Ceramic Special Edition jest wyposażona w złotą środkową ramkę i przyciski głośności, a także czarny ceramiczny tył obudowy ze specjalnym grawerunkiem laserowym. Smartfon zostanie wyceniony na 9999 RMB za wersję 12GB+256GB, oraz 12999 RMB za wersję 16GB+512GB. Mi MIX FOLD będzie oficjalnie dostępny do kupienia od 16 kwietnia w Chinach kontynentalnych za pośrednictwem oficjalnych kanałów Xiaomi.

Źródło: informacja prasowa

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS